Mieszkaniec Połańca, Rafał Godzwon ukończył podwójny dystans Ironman

W Poniewieży na Litwie zakończyły się 31 sierpnia 2019 r. Mistrzostwa Świata IUTA na podwójnym dystansie Ironmana. Zawodnicy wystartowali 30 sierpnia o godz. 10.00.  W zawodach na Litwie wzięło udział 44 triathlonistów, w tym aż 12 Polaków. Nie wszyscy ukończyli wyścig rozgrywany na morderczym dystansie. W Mistrzostwach zwyciężył Polak – Robert Karaś, ustanawiając nowy rekord świata. Poprzedni rekordowy rezultat poprawił o prawie 1 godzinę.

Wielkie gratulacje dla Rafała Godzwona, mieszkańca Połańca, który ukończył zawody, w klasyfikacji generalnej zajmując bardzo dobre 7 miejsce w kategorii wiekowej 36-45 lat i 18 miejsce w klasyfikacji generalnej. W konkurencji, w której do pokonania jest 7,6 km trasy pływackiej, 360 km trasy rowerowej oraz podwójny maraton 84,4 km nie ma miejsca na żadną słabość czy pomyłkę w treningu, żywieniu, nawadnianiu, przygotowaniu sprzętu.

Medal z Mistrzostw Świata w podwójnym Ironman Pana Rafała Godzwona

Oprócz tych zawodów w 2019 roku w maju Połańczanin ukończył połowę dystansu Ironman w Montanegro, gdzie również pokazał się z bardzo dobrej strony. W zeszłym roku ukończył pełnego Ironmana na zawodach w Czechach 3,8 km pływania 180 km dystans kolarski i 42 km biegania maraton.

Wszystko to dzięki bardzo ciężkim treningom tygodniowo od 20 h – 28 h. Pan Rafał w ciągu roku przemierza na rowerze ok. 15 000 km po województwach naszego kraju,  jak i poza jego granicami: Słowacja, Czechy, Węgry, Włochy, Francja oraz Bułgaria.

Portal Połaniec serdecznie gratuluje Panu Rafałowi i życzy wielu dalszych sportowych sukcesów, trzymamy kciuki i powodzenia.