Szczęśliwe zwycięstwo Czarnych Połaniec (Aktualizacja)

czarni.polaniec.pl

W piętnastej kolejce o mistrzostwo czwartej ligi świętokrzyskiej, Czarni Połaniec wygrali na wyjeździe z GKS Nowiny 0:2. Kto nie był, niech żałuje, Mecz pełen walki i ostrej gry.

Pierwsze minuty tego spotkania to walka w środku pola i szybkie akcje “cios za cios”. Jako pierwsi zagrażają Czarni, ale bez skutecznie. Goście odpowiadają szybką akcją i po strzale jednego z zawodników gospodarzy piłka odbija się od słupka. Gra się zaostrza i sędzia główny tego spotkania Jacek Kubicki wyciąga żółte kartoniki. Jedna z kartek trafia do Patryka Tetlaka.

Stałe fragmenty gry to nasza cios przeciwko dobrze grającej drużynie z Nowin. Rzut rożny piłka w polu karnym spada na głowę Patryka Tetlaka, ten podaje piłkę do Filipa Krępy, który silny strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy Bartosza Gugulskiego. Radość naszej drużyny i smutek gospodarzy. W 41  minucie piłkarze z Nowin mogli doprowadzić do remisu, ale Nikolas Skowron broni strzał i wybija piłkę na rzut rożny. Niektórzy kibice już widzieli piłkę w siatce i wstali z miejsc, żeby się cieszyć z bramki. Pierwsza połowa kończy się jednobramkową przewagą Czarnych.

Na drugą połowę nasza drużyna wychodzi z kilku minutowym spóźnieniem. Pierwsza akcja i przed polem karnym brzydko faulowany jest Filip Krępa. Do piłki podchodzi Patryk Miazga i strzela idealnie nad murem wprost w “okienko” bramki gospodarzy. Bartosz Gugulski nawet nie próbował interweniować. Po drugiej bramce Czarni lekko się cofają i próbują szybkich kontrataków. Niestety w 60 minucie drugą a w konsekwencji czerwoną kartkę dostaje Patryk Tetlak, który musi opuścić boisko. Czarni coafają sie, broniąc korzystnego wyniku. To, co działo się od 70 minuty w polu karnym naszej drużyny, było wręcz niewiarygodne. Słupki, poprzeczki i fantastyczna obrona Nikolasa Skowrona i bardzo dużo szczęścia dla Czarnych i nie tracimy bramki, wygrywając to spotkanie.

Po zakończeniu sędzia główny tego spotkania obdarował trenera Krzysztofa żółtym kartonikiem, prawdopodobnie za komentarze dotyczące pracy sędziów. Po chwili jednak wyjmuje jeszcze raz żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

GKS Nowiny – Czarni Połaniec 0:2 (0:1)
Bramki: Filip Krępa 18, Bartłomiej Miazga 47.
GKS: Gugulski – K. Bujak, Kuzincow, Cichoń, Hińcza (87 Sołtysiak) – Gadomski (70 Dorowski), Szmalec, Papka – Jamróz (65 Szewczyk), Olearczyk, Blicharski.
Czarni: Skowron – Misztal, Pańtak, Witek, Wątróbski – Tetlak, Krępa (60 Bawor) – Sornat (83 Kamiński), Miazga (85 Dereń), Ferens – Rzepa (90 Borczyński).