Zespół Szkół w Połańcu mistrzem województwa świętokrzyskiego w turnieju szachowym

7 grudnia 2019 r. drużyna z połanieckiego Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej “Jędrusie”, której opiekunem jest mgr Marek Pedyński, zdobyła tytuł Drużynowego Szachowego Mistrza Województwa Świętokrzyskiego w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Finał turnieju  został rozegrany w Zespole Szkół w Kostomłotach na dystansie 7 rund.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem w drużynie był Szymon Wysocki (II a LO), zdobywając 6. miejsce z wynikiem 4 punktów. Bardzo dobrze spisali się również Jakub Kaczmarski (I ad T) i Hubert Kowalik (II b T), którzy uzyskali po 4 punkty, efektem czego zajęli miejsca 7. i 8. Z kolei Kacper Wysocki (I a LO) zdobył 3 punkty zajmując 10. miejsce.

Z uwagi na bardzo równy poziom zawodników połanieckiej uczelni,  w końcowym rozliczeniu, drużynowo ekipa z Połańca okazała się najlepsza zdobywając 12 punktów. Uczniowie z Zespołu Szkół w Połańcu wyprzedzili rówieśników z LO w Staszowie, które zgromadziło 11 punktów, a także drużynę z II LO w Kielcach z 9 punktami.

“Ten wynik to niewątpliwie największe osiągnięcie naszej szkoły w tej dyscyplinie sportu, które motywuje do dalszego rozwoju i przyczyni się z pewnością do jeszcze większej popularności “królewskiej gry” w Zespole Szkół w Połańcu. Warto zaznaczyć, że wicemistrzem województwa świętokrzyskiego w kategorii szkół podstawowych została Szkoła Podstawowa w Połańcu, którą reprezentowali Kamil i Mateusz, uczestnicy kółka szachowego w naszej szkole. Te wyniki sprawiają, że Połaniec zaczyna być postrzegany jako ważny ośrodek na mapie świętokrzyskich szachów, co mnie – jako miłośnika “królewskiej gry” – szczególnie cieszy” – powiedział mgr Marek Pedyński, opiekun uczniów.

Warto przypomnieć, że Połańczanie kilka tygodni wcześniej zostali mistrzami powiatu staszowskiego. Wielkie gratulacje dla uczniów jak i ich opiekuna pana Marka Pedyńskiego za perfekcyjne przygotowanie młodzieży do turnieju.