Karol Czegus zdobywa brązowy medal w międzynarodowym turnieju zapaśniczym

Archiwum prywatne

We Lwowie (Ukraina) odbył się pierwszy w sezonie 2020 międzynarodowy turniej zapaśniczy z udziałem Kadry Narodowej Juniorów w stylu wolnym. W turnieju pod wodzą trenerów Krzysztof Ołenczyn i Władysław Olejnik Polskę reprezentował zawodnik Czarnych Połaniec – Karol Czegus, który walczył w kategorii 65 kg.

Pierwszą walkę wygrałem 6:0 i położyłem przeciwnika na plecy, drugą walkę wygrałem 10:0. Trzecią walkę półfinałową niestety przegrałem 12:9. Walkę o 3 miejsce wygrałem 4:4, kładąc przeciwnika na plecy – powiedział prosto po odebraniu brązowego medalu Karol Czegus.

Na 8 Międzynarodowy Otwarty Turniej w zapasach pamięci Igora Pervačuka, który odbył się we Lwowie, przyjechali zawodnicy z Polski, Słowacji, Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii, Czech i Francji.

– Celem tego turnieju jest popularyzacja i dalszy rozwój zapasów, kwalifikacja zdolnych młodych sportowców do udziału w Mistrzostwach Ukrainy, a także uhonorowanie pamięci Igora Pervačuka – poinformował prezes Lwowskiego Związku Walki Artystycznej Ukrainy.

Karol Czegus z głównym trener Kadry Narodowej Krzysztofem Ołenczynem Fot. Archiwum prywatne

Z pierwszego turnieju w sezonie 2020 o randze międzynarodowej nasz zawodnik przywozi brązowy medal, to co będzie dalej?

Mam nadzieję, że już tylko same złota, przynajmniej postaram się o nie – dodał zawodnik Kadry Narodowej.

W imieniu kibiców Czarnych Połaniec oraz czytelników naszego portalu gratulujemy Karolowi i życzymy samych złotych medali.