Przez niedopatrzenie Czarni stracą punkty?

W ostatnim meczu z AKS 1947 Zdrój Busko na boisku pojawiło się dwóch młodych zawodników, którzy dzień wcześniej zagrali w meczu juniorów.

Oskar Łąk i Jakub Dziedzic, bo o nich mowa rozegrali w swoim meczu z Klimontowianką więcej niż połowę meczu. Nasz młoda drużyna wygrała swój mecz 8:2. Bramki dla Czarnych zdobyli: Oskar Łąk (14 i 52 min), Jakub Dziedzic (15 i 32 min), Jakub Kosowicz (30 i 40 min), Jakub Wiszniewski (55 min) oraz Rafał Smoleń (70 min).

Zgodnie z protokołem sędziowskim Oskar i Jakub zostali zmienieni w 60 minucie spotkania z Klimontowianką, czyli rozegrali więcej, niż połowę w tym meczu.

Tymczasem zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik, który rozegra więcej niż połowę meczu, nie może wziąć udziału w żadnym innym spotkaniu swojego klubu przez 48 godzin od zakończenia tego spotkania (nie dotyczy to bramkarzy). Złamanie tego przepisu grozi ukaraniem walkowerem.

Czy będzie walkower dla drużyny z Buska? W najbliższych dniach decyzję ma podjąć Wydział Gier ŚZPN, który sprawdzi, czy nie zaszły pomyłki w sprawozdaniach.

Ciężko wywalczone trzy punkty z AKS 1947 Zdrój Busko, mogą zostać odebrane naszej drużynie. Nic to nie zmieni w tabeli czwartej ligi świętokrzyskiej, gdzie Czarni nadal będą na pozycji lidera z 19 punktami.