Bardzo dobre występy naszych lekkoatletów w Stalowej Woli

W sobotnie popołudnie 8 maja na stadionie MOSiR w Stalowej Woli, po raz 63 rozegrano Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli. W zawodach udział wzięło prawie 300 zawodników.

Prawie 300 zawodników z woj. podkarpackiego i województw ościennych rywalizowało nie tylko z przeciwnikami na bieżni, ale również z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi, było zimno (temp. ok. 10 stopni), wiał silny, zmienny wiatr.

Bardzo dobry czas uzyskał Damian Noga (2:36), który w biegu na 1000 m mężczyzn o Puchar Starosty Stalowowolskiego znokautował innych zawodników. Trzecie miejsce na tym samym dystansie w biegu kobiet o Puchar Prezesa KKS Victoria Stalowa Wola zajęła Julia Szydłowska (2:59). Drugie miejsce w biegu na 600 m młodzików o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Rozwadów zajął Jakub Tałaj (1:39). Miejsce tuż poza podium w biegu na 400 metrów zajął Jakub Wrzałek.

Pozostali nasi zawodnicy ustanowili rekordy życiowe: Bartek Pytko w biegu na 100 m. i 200 metrów, Igor Szydłowski i Karol Bąk w biegu na 1000 metrów oraz Kamila Legiecka z rekordem życiowym na 1000 metrów.

Wszyscy zawodnicy trenują pod okiem Sławomira Szydłowskiego w klubie UKS Żaczek.