Już po raz trzeci w sercu Gór Świętokrzyskich zagościli zapaśnicy i zapaśniczki z całej Polski oraz najmłodsi adepci sumo, by stoczyć walki podczas III Otwartego Turnieju Gór Świętokrzyskich Młodziczek i Młodzików w zapasach w stylu wolnym oraz Dzieci w sumo.
Walkom podczas obydwu ww. imprez sportowych, które odbywały się 13 czerwca br. na hali sportowej SP w Bodzentynie towarzyszyły ogromne emocje. To dzięki kibicom i trenerom, którzy przyjechali wspierać swoich faworytów z następujących klubów sportowych:
1. Platan Borkowice
2. Slavia Ruda Śląska
3. Centrum Staszów
4. Czarni Połaniec
5. Feniks Pesta Stargard
6. Milon Ruda Śląska
7. SP Raczyce
8. SUPLES Kraśnik
9. Wiatr Wołów
10. Guliwer
W niedzielnej rywalizacji sportowej, w obydwu turniejach, udział wzięło ponad 150 zawodniczek i zawodników, tj. młodziczki, młodzicy oraz nasi najmłodsi sumici.
– Jako organizator dziękujemy Panu Dariuszowi Skibie – Burmistrzowi Miasta i Gminy Bodzentyn za wsparcie realizacji obydwu zawodów, które już na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych organizowanych w województwie świętokrzyskim. Dziękujemy również Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego za docenienie wkładu zapasów i sumo we wszechstronny rozwój sportowy dzieci i młodzieży naszego regionu.
Sukcesy naszych zawodników są dodatkową motywacją dla podejmowania wysiłku w pracy trenerskiej oraz zachętą dla ich rówieśników do podjęcia trudu systematycznej pracy na macie, która owocuje wieloma sukcesami – poinformował jeden z organizatorów.
W klasyfikacji drużynowej kolejne miejsca zajęli: 1. – GULIWER, 2. – Czarni Połaniec, 3. – Feniks Pesta Stargard, 4. – SUPLES Kraśnik, 5. – Slavia Ruda Śląska.
Poniżej zamieszczamy szczegółowe wyniki zawodników Czarni Połaniec w Turnieju sumo oraz w Turnieju zapaśniczym, w klasyfikacji młodziczek i młodzików oraz dzieci:
Młodziczki:
Złota Julia Bartczak do 33kg,
Srebro Martyna Wołowiec do 39kg,
Brąz Oliwia Legawiec do 39kg,
Srebro Natalia Maj do 50kg,
Brąz Natalia Brzezińska do 50kg,
Brąz Diana Żyła do 54kg,
Mini zapasy Dziewcząt:
Złoto Pola Skrobacz
Młodzicy:
Brąz Kuba Grabda,
Brąz Hubert Ostrowski,
Brąz Karol Wroński,
Brąz Mateusz Żak,
Brąz Artur Ramos,
V miejsce Maciej Mikina,
V miejsce Kacper Bednarski,
Mini Zapasy:
Złoto Wiktor Magdziarz,
Brąz Filip Tomporowski,
Sumo:
Srebro Jeremi Skrobacz
Organizatorami wydarzenia byli:
• Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Guliwer”
• Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie
• Województwo Świętokrzyskie
• Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie