Kolejne medale Mistrzostw Województwa zdobyte przez zawodników UKS Żaczek Połaniec

Podium zajęte przez zawodników UKS Żaczek. Fot. Archiwum prywatne

18 czerwca w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Województwa SZS i LDK w lekkiej atletyce. Kolejny raz podopieczni Sławomira Szydłowskiego oraz Rafała Mikody przywożą medale w różnych konkurencjach.

W skoku w dal bezkonkurencyjni zawodnicy UKS Żaczek. Pierwsze miejsce zajął Kamil Gomuła, drugie zaś Karol łakomy a na trzecim miejscu uplasował się Alex Maj. Ze złotym medalem przyjeżdża także Radosław Utnik, który wygrywa w rzucie piłeczką palantową. W biegu na dystansie 60 metrów pierwsze miejsce wywalczył Kamil Gumuła. W kategorii U-14 w biegu na dystansie 300 metrów, drugi przybiegł Oliwier Legiecki. Brązowy medal w na tym samym dystansie w kategorii U-16 wywalczył Kuba Tałaj. Brązowy medal wywalczył takżę Karol Bąk na dystansie 1000 metrów.

Dobrze pobiegła Julka Kosoń oraz inni zawodnicy UKS Żaczek – poinformował po zawodach trener Sławomir Szydłowski.