Niesamowity wyczyn zawodnika z Połańca. Zbigniew Baran ukończył Garmin Iron Triathlon 2021 na dystansie 1/4 Ironman!

W minioną niedzielę (4.07) w Skierniewicach nad Zalewem Zadębie odbył się piąty etap cyklu Garmin Iron Triathlon. W zawodach na najbardziej obleganym dystansie – 1/4 IM brał udział Zbigniew Baran z Połańca, który dokonał nie lada wyczynu. Przepłynął 950 m, przejechał na rowerze 45 km i przebiegł 10.5 km. Zawodnik pokonał ekstremalnie trudny dystans w czasie 2:35:50 i tym samym ukończył największy i najstarszy cykl triathlonowy w Polsce!

Podczas tych zawodów  zarówno debiutanci, jak i świetni age-grouperzy walczący o dobre wyniki w kategoriach wiekowych, spotykają się na linii startu z najlepszymi zawodnikami w kraju – między innymi z medalistami Mistrzostw Polski.

Aż 228 uczestników zgromadził na starcie dystans 1/4 Ironman. Zbigniew Baran zajął 19 miejsce w kategorii wiekowej 45 lat i 117 miejsce w klasyfikacji open. Jednak w tym przypadku to nie czas i miejsce był najważniejszy. Najważniejsza jest rywalizacja z samym sobą, ze swoimi słabościami i zmęczeniem. Samo ukończenie tych zawodów to dla wielu ogromny sukces. Nagrodą jest meta, gdzie pojawiają się radości i satysfakcja.

Najlepszy był były kolarz Maciej Bodnar z MBC Team, który z wyzwaniem zmierzył się w czasie 1:54:17 (pływanie 12:19, rower 1:02:48 i bieg 36:44).

Portal polaniec.com.pl gratuluje Panu Zbigniewowi i życzy wytrwałości w treningach, siły w nogach, wiary we własne możliwości i licznych sukcesów sportowych.