Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Czarnych Połaniec. Zobacz bramki

W szóstej serii rozgrywek trzeciej ligi Czarni Połaniec pokonali Tomasovię Tomaszów Lubelski 1:2. Tym samym drużyna z Połańca zaliczyła pierwsze zwycięstwo na wyjeździe.

Czarni Połaniec już w czwartej minucie prowadzili po strzale Adriana Gębalskiego z rzutu karnego. Jest to już piąta bramka w tym sezonie naszego napastnika. Premierowe trafienie w barwach Czarnych Połaniec zaliczył Adam Kramarz, który w 25 minucie pokonał Łukasza Bartoszyka. Gospodarze odpowiedzieli golem w 28 minucie, a jedyne trafienie Tomasovii dał strzał Damiana Szuta. Więcej goli w Tomaszowie Lubelskim nie padło i pierwsze zwycięstwo drużyny z Połańca na wyjeździe stało się faktem.

Mieliśmy mocne otwarcie, szybko zdobyliśmy dwie bramki. Gospodarze odpowiedzieli golem, ale my w 42 minucie mogliśmy podwyższyć wynik, ale po strzale Adriana Gębalskiego piłka trafiła w poprzeczkę. W drugiej połowie gospodarze mieli więcej okazji, ale umiejętnie się broniliśmy – powiedział Marcin Reczek, kierownik drużyny Czarnych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa. To było bardzo trudne spotkanie. Strzeliliśmy szybko dwa gole, ale na odpowiedź przeciwnika nie trzeba było długo czekać. Na szczęście zagraliśmy mądrze w defensywie i Tomasovii udało się zdobyć tylko jedną bramkę. W drugiej połowie gospodarze nas zdominowali, ale mimo to punkty przywieźliśmy do Połańca i to jest najważniejsze – powiedział kapitan Czarnych Adrian Gębalski.

Obecnie Czarni Połaniec zajmują 11 pozycje w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Kolejny mecz nasza drużyna rozegra na własnym boisku w środę 8 września o godzinie 16:00 a przeciwnikiem będzie Wisłoka Dębica.

Źródło: Polskapilka.net