Wygrana siatkarzy Czarni Połaniec z Emeryk Nowa Słupia (zdjęcia)

5 listopada to ten dzień, na który to czekali kibice i sympatycy piłki siatkowej w Połańcu. Po dwóch wyjazdowych meczach przyszedł czas na inaugurację trzeciej ligi mężczyzn w Połańcu i emocje z tym spotkaniem związane.

Pierwszy set zaczyna się od kilku udanych akcji i Czarni wychodzą na prowadzenie. Goście dorzucają dodatkowo kilka punktów po indywidualnych błędach. Ostatecznie pierwszy set wygrywamy bardzo wysoko, tracąc tylko 14 punktów.

W drugim gospodarze nie zwalniają tempa i szybkie akcje przynoszą przewagę punktową. W końcówce o osobie dają znać siatkarze z Nowej Słupi, ale set kończy się wygraną do 17 punktów.

Początek trzeciego seta zaczął się wyrównaną walką na siatce. Goście jednak zaczynają dochodzić do głosu i łapią lekką przewagę punktową. Niestety siatkarze z Połańca oddają punkty złą zagrywką i przyjęciem piłki. Końcówka należy do zawodników z Nowej Słupi i przegrywamy ten set do 17.

Początek czwartego seta oddajemy gościom, którzy zaczynają czuć, ze jednak można wygrać w Połańcu. Kilka asów serwisowych oraz akcji zakończonych punktami i wychodzimy na znaczące prowadzenie. W szeregach zawodników gości wkrada się nerwowość, a my gramy coraz lepiej i wgrywamy tego seta do 15, a zarazem całe spotkanie 3:1.

Nie byłoby tego zwycięstwa gdyby nie wspaniały doping naszych kibiców, którzy głośno nas wspierali – powiedział po meczu jeden z zawodników Czarnych Połaniec.

Jest to trzecie zwycięstwo połanieckiej drużyny. Kolejny mecz nasza drużyna zagra z Aluron CMC Wybicki Kielce.

MKS Czarni Połaniec – Emeryk SK Nowa Słupia 3:1 (25:14, 25:17, 17:25, 25:15)

Czarni: Bartek Sowiński, Kamil Guzik, Michał Walenciak, Artur Tompór, Mariusz Kwiatkowski, Michał Szymczak, Marcin Golonka, Paweł Ambroży, Mikołaj Kwiatkowski, Kacper Kalina, Patryk Grosicki, Grzegorz Wątroba, Adrian Kosiński, Karol Bober.

Emeryk: Daniel Binkowski, Janusz Linek, Krzysztof Kuropatwa, Adam Pocheć, Tomasz Nadolski, Marcin Głowienka, Dawid Graba, Kamil Kozłowski, Michał Grzesik.