Fantastyczny doping nie pomógł! MKS Czarni Połaniec przegrywają z Arką II Chełm (zdjęcia)

W sobotni wieczór w hali sportowej Zespołu Szkół w Połańcu naprzeciw siebie stanęły ekipy siatkarzy MKS Czarni Połaniec i Arka II Chełm. Spotkanie rozpoczęło się równo o godz. 19:00. Czarni przy wspaniałym dopingu kibiców próbowali gonić wynik, jednak rywal okazał się zbyt mocny i dyktował warunki na parkiecie. Ostatecznie Arka II Chełm wygrała całe spotkanie 3:0.

Początek spotkania należał do drużyny z Połańca. Czarni prowadzili grę w pierwszym secie nawet z czteropunktową przewagą 11:7. Chełmianie po błędach naszej drużyny doprowadzili do remisu 20:20. Od tego momentu Arka pokazała swoją boiskową przewagę nad drużyną z Połańca i zwyciężyła do 22. W drugim secie nie brakowało błędów, ale te pojawiały się zarówno w szeregach Gospodarzy jak i Gości. Czarni ponownie rozpoczęli od prowadzenia ale z czasem to chełmianie przejęli kontrolę i prowadzili w pewnym momencie 7 punktami.  Czarni atakowali ale ostatecznie Arka nie pozostawiła złudzeń i wygrała do 17. W trzecim secie Czarni grali nierówno i Goście stopniowo zdobywali przewagę. Połańczanie nie poddawali się i próbowali gonić rywali, lecz błędy, jakie pojawiały się w ich szeregach skutecznie niweczyły ich starania. Siatkarze z Chełma przez resztę gry nie dali doskoczyć do siebie Gospodarzom. Wygrali 25:19 i cały mecz 3:0.

Z naszej strony to był bardzo dobry mecz. Gospodarze też zagrali niezłą siatkówkę, aczkolwiek w kluczowych momentach okazaliśmy się lepsi i dzięki temu cieszymy się ze zwycięstwa 3:0. Dzisiaj gramy decydujący mecz o wyjście dalej, ale dziękujemy gospodarzom za bardzo dobry pojedynek i fajną atmosferę na hali – powiedział Michał Piłat, kierownik drużyny Arka II Chełm.

Szczególne brawa oprócz siatkarzy należą się dla publiczności. Kibice wspólnym dopingiem ubarwili siatkarskie widowisko. Nie dość, że frekwencja kibiców była wysoka, to również wyróżniali się bardzo pozytywną energią. Cały czas zagrzewali do boju siatkarzy.

Warto zaznaczyć, że w ten weekend było to już drugie spotkanie siatkarzy MKS Czarni Połaniec. W piątek, 8 kwietnia stoczyli zażarty bój z GKPS Gorlice. Niedziela to ostatni dzień półfinałów. Mecz MKS Czarni Połaniec – SST Lubcza Racławówka zostanie rozegrany w niedzielę 10 kwietnia 2022 r. godz. 15.00. Transmisja będzie dostępna na stronie www.facebook.com/portalpolaniec.

Czarni Połaniec – Arka II Chełm 0:3 (22:25, 17:25, 19:25)

W drugim meczu półfinałowym rozgrywanym na Hali Sportowej Zespołu Szkół w Połańcu GKPS Gorlice przegrała 0:3 z drużyną Lubcza Racławówka (22:25, 26:28, 24:26).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Twój czas spędzony na Portalu Polaniec.com.pl jest dla nas najlepszym podziękowaniem za naszą pracę. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.