Bardzo dobry występ zapaśniczek w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach kobiet “Podlaskie 2022” (zdęcia)

W Suwałkach zakończyła się rywalizacja XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach kobiet “PODLASKIE 2022″. Miejski Klub Czarni Połaniec reprezentowały trzy zawodniczki.

Na starcie stanęło 118 zawodniczek z 56 klubów, które w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży walczyły o medale Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. W turnieju stoczono 197 pojedynków, z których 125 zakończyło się zwycięstwem przez położenie przeciwniczki na łopatki.

Na suwalskich matach dzielnie walczyły zawodniczki Miejskiego Klubu Sportowego Czarni Połaniec, które wcześniejszymi turniejami zakwalifikowały się do turnieju w Suwałkach.

Połanieckie zapaśniczki indywidualnie wywalczyły bardzo dobre miejsca. Natalia Szkwarek zajęła 5 miejsce w kategorii wagowej do 43 kg. Monika Laska wywalczyła 7 miejsce a Natalia Przekota 12 miejsce. Obydwie nasze zawodniczki walczyły w kategorii wagowej do 65 kg.

Do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Zakwalifikowało się 56 drużyn. Nasze zawodniczki drużynowo wywalczyły 31 lokatę, zdobywając 6 punktów we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży Ministerstwa Sportu.

Wyjazd na turniej zawodniczek wraz ze sztabem szkoleniowym w osobach Tadeusza Szkwarka oraz Wiktora Skrobacza był realizowany w ramach Projektu ”Enea szkoli Mistrzów 2022”.