Robert Żyłka z Koła nr 37 Koprzywnica zwycięzcą zawodów wędkarskich z okazji Dni Połańca 2022! (zdjęcia)

W niedzielę, 15 maja na Zalewie Zrębin odbyły się spławikowo-gruntowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec. Zawody tradycyjnie z okazji obchodów Dni Połańca zorganizowało Koło Wędkarskie PZW nr 25 przy Urzędzie Miasta i Gminy Połaniec. Jak co roku turniej zgromadził liczną ekipę miłośników wędkowania z całego regionu. Na starcie stanęło 30 wędkarzy.

Pogoda sprzyjała wędkarzom, a co niektórym ryba dopisywała. Po ważeniu okazało się, że pierwsze miejsce w zawodach zajął Robert Żyłka z Koła nr 37 Koprzywnica z wagą ryb 7605 g. Drugie miejsce zajął Dawid Kucfaj z Koła nr 1 Sandomierz z wagą ryb 6100 g, a trzecie miejsce zajął Janusz Figacz z Koła nr 52 Osiek z wagą ryb 5960 g. Największą rybę o wadze 4280 g złowił Robert Żyłka.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników zawodów smaczny posiłek. Wędkarzy dopingował burmistrz miasta i gminy Połaniec Jacek Nowak, który wręczył zwycięzcom okazałe puchary i medale oraz puchar za największą rybę.

Dziękuję organizatorom tych zawodów oraz wszystkim wędkarzom za udział i miłą atmosferę. Zwycięzcom gratuluję i życzę wędkarskich sukcesów – mówił burmistrz Jacek Nowak.

Dodatkowo dla wędkarzy, którzy zajęli od 1 do 15 miejsca, organizatorzy przygotowali nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Połaniec oraz  przez Koło Wędkarskie PZW nr 25 przy Urzędzie Miasta i Gminy Połaniec.

Zawody zorganizował i sędziował Prezes koła Adam Mamuszka, sędzia sekretarz Aneta Kochańska, sędzia wagowy Zbigniew Kochański.

Na zakończenie burmistrz Jacek Nowak oraz sędzia główny podziękowali wędkarzom za udział w zawodach, zapraszając na następne zawody o Puchar Burmistrza MiG Połaniec, które odbędą się 12 czerwca 2022 roku.

Źródło: Materiał nadesłany. Fot. PZW przy Urzędzie Miasta i Gminy w Połańcu Koło nr 25