W Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu miało miejsce niezwykle inspirujące spotkanie z mistrzem. Uczestnikami nietypowego spotkania z Artystą byli uczniowie szkoły podstawowej i średniej w Połańcu. Emocje i niesamowite wrażenia towarzyszyły powstawaniu kolejnego, pięknego obrazu.
Nie lada atrakcją była możliwość poznania krok po kroku procesu tworzenia dzieła przez samego mistrza. Od czystego płótna do pełnego kolorów pejzażu. Od kilku przypadkowo nałożonych szpatułką barwnych plam do skończonego dzieła. Gra światła, perspektywa, kolory ciepłe i zimne, technika nakładania farby na płótno to cały rytuał, o którym z przyjemnością opowiadał w trakcie pracy Tadeusz Blicharz. Świadkowie tego procesu twórczego z zaciekawieniem przyglądali się pracy, zadając przy tym mnóstwo pytań. A poziom wiedzy o malarstwie naszej młodzieży zaskoczył samego Artystę. Tego dnia w oczach młodych ludzi stał się on symbolem „poszukiwania pasji i własnego ja”.




Źródło: CKiSz w Połańcu
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Twój czas spędzony na Portalu Polaniec.com.pl jest dla nas najlepszym podziękowaniem za naszą pracę. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.