Kolejne zwycięstwo siatkarzy Czarnych Połaniec w I Lidze Świętokrzyskiej (zdjęcia)

Siatkarze Miejskiego Klubu Sportowego Czarni Połaniec nie zwalniają tempa i w trzeciej kolejce I Ligi Świętokrzyskiej wygrywają na własnym parkiecie z SMS Gump Ostrowiec Świętokrzyski 3:0.

W pierwszym secie podopieczni Marcina Golonki wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i kontrolowali sytuację na boisku. Goście nie mogli się wstrzelić z zagrywką i przez te niewymuszone błędy stracili kilka punktów. W końcówce seta Czarni zaczęli popełniać błędy, ale w końcowym rezultacie pokonują drużynę z Ostrowca Świętokrzyskiego do 20.

Drugi set zaczyna się fantastycznie dla gospodarzy, którzy uzyskują dużą przewagę. Goście próbowali atakować, ale połaniecka drużyna zatrzymuje ich udanymi blokami. Gospodarze dodatkowo zdobyli kilka asów serwisowych i drugi set kończą z wynikiem do 16.

Trzeci set potwierdził, że połaniecki zespół jest na fali i nie odda go łatwo. Fantastyczna gra w obronie i kilka szybkich ataków i Czarni wychodzą na prowadzenie. Goście nadal tracą punkty z zagrywki. W końcówce jednak goście zdobywają łatwo punkty. Szybka korekta w ustawieniu trenera Marcina Golonki, powoduje, że jego podopieczni zdobyli kilka decydujących punktów i wygrywają trzeci set do 19.

Spotkanie było bardzo dobrym widowiskiem i dostarczyło przybyłym na spotkanie kibicom dużo emocji. Nie zabrakło efektownych ataków, obron, długich wymian piłek, bloków i asów. Warto zaznaczyć, że siatkarze mogli liczyć na swoich kibiców. Nie od dziś wiadomo, że dobra atmosfera i asysta kibiców mogą zdziałać cuda. Na trybunach hali Zespołu Szkół w Połańcu panowała fantastyczna atmosfera. Każdy, kto nosił na sobie czy w sercu żółto-czarne barwy był zadowolony. Na uwagę zasługuje również merytoryczny i ciekawy komentarz spikera, w którego rolę wcielił się Jakub Jungiewicz.

W 4 kolejce I Ligi Świętokrzyskiej nasza drużyna zagra wyjazdowe spotkanie z doświadczoną drużyną Cerrad SMS Starachowice. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:45.

[useyourdrive dir=”1lh6KzHP-IbVrv3r8X5pa_ckMuXUrDVOA” mode=”gallery” viewrole=”administrator|editor|author|contributor|subscriber|guest” downloadrole=”all”]