MKS Czarni Połaniec wciąż nie do zatrzymania! Fantastyczna atmosfera i wygrana w meczu na szczycie z Procarte Kielce (zdjęcia)

Zgodnie z przewidywaniami piątkowy mecz na szczycie I Ligi Świętokrzyskiej Piłki Siatkowej Mężczyzn, w którym drużyna Czarnych Połaniec podejmowała pierwszą w stawce i mającą lepszy dorobek punktowy Procarte Kielce dostarczył niesamowitych emocji.

W początkowej fazie pierwszego seta gra była niezwykle wyrównana i jedna z drużyn wychodziła maksymalnie na dwupunktowe prowadzenie. Obydwie ekipy pokazały najlepsze swoje atuty, co sprawiło, że set był bardzo emocjonujący. O zwycięstwie Gospodarzy decydowała końcówka, w której zdobyli kilka punktów przewagi. Dwie końcowe akcje to dwa bloki połanieckich siatkarzy, po których Czarni Połaniec cieszyli się z wygranego pierwszego seta do 17.

Drugiego seta lepiej rozpoczęła drużyna Czarnych Połaniec, która wyszła na kilkupunktowe prowadzenie i kontrolowała grę na parkiecie. Kielecka drużyna  popełniła dużo błędów indywidualnych, co Gospodarze skrupulatnie wykorzystywali zdobywając kolejne łatwe punkty. W końcówce Gospodarze z olbrzymim impetem ruszyli do odrabiania strat. Na nic się jednak to nie zdało i set kończy się wygraną Czarnych do 20.

Trzeci set miał być tylko formalnością. Nic z tego. Podrażnieni zawodnicy z Kielc rozpoczęli trzeciego seta kilkoma szybkimi akcjami, a Czarni nie mogli otrząsnąć się z niemocy. Dodatkowo w szeregi naszej drużyny zaczęły wkradać się błędy indywidualne. Trener Golonka widząc to wprowadza zmiany, co spowodowało, że połaniecka drużyna podgoniła wynik, jednak w końcowym rezultacie przegrywa tego seta do 18.

Dłuższa przerwa i męska rozmowa drużyny z trenerem dobrze wpłynęła na zawodników połanieckiej drużyny, którzy na czwartego seta weszli bardziej skoncentrowani. Efektem tego była lepsza gra i zdobyte punkty. Goście odpowiadają serią kilku punków, lecz później Gospodarze odrabiają straty, wychodząc na kilkupunktową przewagę. W końcówce Gospodarze wspomagani fantastycznie przez swoich kibiców kontrolują grę i pewnie wygrywają decydującego seta do 18, a cały mecz 3:1. To zwycięstwo wyprowadza Czarnych Połaniec na fotel lidera.

Szczególne brawa oprócz siatkarzy należą się publiczności. Po raz kolejny kibice żółto-czarni nie zawiedli i głośno dopingowali swoją drużynę przez całe piątkowe spotkanie, tworząc fantastyczną atmosferę!

Dziękujemy za wspaniały doping, który nas uskrzydla na pakiecie. Cieszymy się, że możemy liczyć na Wasze wsparcie. Przed nami kolejny trudny mecz, ale gramy we własnej hali i przy tak fantastycznej publiczności. Jesteśmy pewni, że przy takim wsparciu wygramy mecz – powiedziała Joanna Kierys-Puto, kierownik drużyny Czarnych Połaniec.

Kolejny mecz drużyna prowadzona przez Marcina Golonkę rozegra 25 listopada na własnej hali, a przeciwnikiem będzie drużyna z czołówki tabeli Lerko Galeria Ciepła Kielce. Zapowiada się kolejny emocjonujący mecz.

[useyourdrive dir=”1FBvetYjpRhXTTqEylupEpYSD59mFxHnq” mode=”gallery” viewrole=”administrator|editor|author|contributor|subscriber|guest” downloadrole=”all”]