TS Połaniec trzecią siłą województwa! To najlepszy wynik w pływackiej historii Połańca! (zdjęcia)

3 grudnia na ostrowieckiej Pływalni „Rawszczyzna” rozegrano finałową rundę Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, w której udział wzięło ponad 170 zawodników z 9 klubów z województwa świętokrzyskiego. Połaniec reprezentowała 14-osobowa ekipa Towarzystwa Sportowego z trenerem Kacprem Ciepielą na czele. Drużynowo wywalczyli 3. miejsce na podium, stając się jednym z trzech najlepszych klubów w województwie świętokrzyskim.

Zawodnicy Towarzystwa Sportowego w finale ligi wywalczyli aż 14 miejsc na podium, w tym 2 drużynowo – 1. i 2. miejsce w sztafecie. Indywidualny sukces odniósł Gabriel Kosowicz, który okazał się najlepszym zawodnikiem ligi wśród 9-latków. Reprezentant TS Połaniec zajął pierwsze miejsca w obu konkurencjach, w których startował. W czołówce najlepszych zawodników znaleźli się także: Liliana Sawicka (3. miejsce), Kamil Olejarnik (2. miejsce), Bartosz Kot (4. miejsce) oraz Filip Tałaj (6. miejsce).

Połanieccy pływacy we wszystkich konkurencjach popłynęli z prawdziwą klasą. Zdominowali niemal całe podium w rywalizacji na 50 m stylem dowolnym, zajmując kolejno miejsca:

Oliwier Glica – 5. miejsce

Dobra passa naszych zawodników trwała także podczas rywalizacji w pozostałych konkurencjach. Ich wyniki przedstawiały się następująco.

Lena Czerwińska – 5. miejsce.

Siła połanieckiej ekipy drzemała również w sztafetach, w których wystartowały dwie drużyny – 9 i 10-latków. Ta pierwsza w składzie: Kamil Olejarnik, Gabriel Kosowicz, Marcel Rachuna i Bartosz Kot, stanęła na najwyższym miejscu podium. Druga drużyna w składzie: Igor Bąk, Ksawery Urban, Kamil Bielat i Oliwier Glica, zajęła równie wysokie miejsce drugie.

To były wyjątkowe zawody. Bardzo udane dla naszych zawodników, którzy pobili nie tylko swoje życiowe czasy, ale też popłynęli pięknie technicznie. To wszystko przełożyło się na ten wspólny sukces, który w efekcie dał nam trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej – powiedział Kacper Ciepiela, trener połanieckich zawodników.

[useyourdrive dir=”19L5oqs3hbbX_CXAJdnD6H1ekHoFA2x8C” mode=”gallery” viewrole=”administrator|editor|author|contributor|subscriber|guest” downloadrole=”all”]

Źródło: TS Połaniec