Alicja Przekota brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach! (zdjęcia)

Alicja Przekota i Oliwia Szewczyk z trenerem Wiktorem Skrobaczem. Fot. Archiwum klubu

Alicja Przekota, zapaśniczka Miejskiego Klubu Sportowego Czarni Połaniec zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Juniorek 2023, które odbyły się w Lublinie. Jest to kolejny ogromny sukces w jej karierze sportowej.

W pierwszej rundzie Alicja Przekota w kategorii wagowej do 55 kg pewnie pokonała Weronikę Żądło z Industria LKS Znicz Chęciny. W drugiej rundzie zawodniczka Czarnych Połaniec uległa Michalinie Ignaszak z ULKS Tęcza Środa Wielkopolska. W decydującej walce o trzecie miejsce nasza zawodniczka pokonała Klaudie Michalak z ZTS Sokół Lublin.

– Alicja to trzecia zawodniczka w historii Czarnych Połaniec, która przywozi medal z Mistrzostw Polski Juniorek po Weronice Kapinos i Oliwii Szewczyk – poinformował trener Wiktor Skrobacz.

Oliwia Szewczyk, która walczyła w kategorii wagowej do 72 kg była blisko powtórzenia swojego najlepszego wyniku, lecz niestety w decydującej walce przegrała z Weroniką Smaczyńska MULKS Junior i ostatecznie zajęła piąte miejsce.

W klasyfikacji drużynowej zapaśniczki Czarnych Połaniec wywalczyły 10 lokatę zdobywając 17 punktów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży na 38 drużyn startujących z całej polski.

W klasyfikacji wojewódzkiej ekipa ze Świętokrzyskiego zajęła czwarte miejsce.