10 maja w Bieckim Kinie „Farys” odbył się VI Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Małopolskiego im. Haliny Wędrychowicz w tym roku „Na historyczną nutę”. Jest to niezwykłe przedsięwzięcie ukierunkowane w stronę uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy oraz innych placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych z całej Małopolski i nie tylko. W przeglądzie wzięli udział podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu.
Organizatorami wydarzenia był Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu z filią w Gorlicach oraz Bieckie Centrum Kultury. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Biecza.
– Nasi podopieczni podczas konkursu instrumentalno – wokalno – teatralnego przybliżyli wszystkim uczestnikom przeglądu postać Tadeusza Kościuszki oraz jego wkład w Naszą lokalną historię. Nie zabrakło pięknego śpiewu oraz wierszy, a całość występu dopełniły przepiękne stroje. Nasi podopieczni pod okiem terapeuty zajęciowego przygotowali również przepyszne ciasto, za które dostaliśmy wyróżnienie w konkursie kulinarno – cukierniczym. Gościem specjalnym była Pani Ewa Wachowicz – Miss Polonia 1992 r., urodzona w Gorlicach nieopodal Biecza. Serdecznie dziękujemy organizatorom Przeglądu za zaproszenie oraz mile spędzony czas – czytamy na oficjalnym fanpage Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu.
[useyourdrive dir=”1qiwkNT0rzwu3U808PATqWG5DOpdri74r” mode=”gallery” viewrole=”administrator|editor|author|contributor|subscriber|guest” downloadrole=”all”]