Jakub Władczyk i Patryk Jurkowski z Czarnych Połaniec wywalczyli medale na Mistrzostwach Polski U23! (zdjęcia)

W miniony weekend zapaśnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Czarni Połaniec” walczyli na matach w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23, które odbyły się w Miliczu.

Do rywalizacji w Miliczu przystąpiło ponad 100 zawodników i zawodniczek z całego kraju, w tym trzech reprezentantów Miejskiego Klubu Sportowego „Czarni Połaniec”. Rywalizacja była zacięta, gdyż do zdobycia były tytuł Mistrza Polski w tej kategorii wiekowej oraz przepustka na najważniejsze zawody, jakie są zbliżające się Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się pod koniec października w finlandzkim Tampere.

Podopieczni Tadeusza Szkwarka i Wiktora Skrobacza wywalczyli dwa medale i uzyskali 38 pkt. Współzawodnictwa Sportowego. Najbliżej zdobycia złotego medalu był Jakub Władczyk (kategoria wagowa 86 kg), który dopiero w walce finałowej uległ doświadczonemu zawodnikowi Ernestowi Doroszowi z MLUKS Zapasy Włodawa.

W sporcie trzeba mieć trochę szczęścia, któremu zabrakło Patrykowi Jurkowskiemu (kategoria wagowa 57 kg). Zawodnik Czarnych Połaniec w rundzie 3 trafił na silnego zawodnika Vasyla Ilnytskyi z KS Bloczek Team z Pelplina, który w tych zawodach wygrał wszystkie walki. Patryk w finale o trzecie miejsce pewnie pokonał Magomed Said Makhamud Dzauthanor z WLKS Nowe Iganie zdobywając brązowy medal.

Swoje punkty Współzawodnictwa Sportowego do puli, które zdobyli Jakub Władczyk i Patryk Jurkowski dorzuca Marcin Czwartosz (kategoria wagowa 74 kg), zajmując IX lokatę w bardzo mocno obsadzonej sowiej kategorii wagowej.

W klasyfikacji drużynowej nasi podopieczni wywalczyli VII lokatę na 30 startujących klubów. Jestem bardzo zadowolony, bo chłopcy zdobyli 38 punktów Współzawodnictwa Sportowego. W klasyfikacji województw, świętokrzyskie zajęło VIII miejsce zdobywając 39,5 pkt. – poinformował Wiktor Skrobacz.