Kuba Grabda i Hubert Ostrowski z MKS Czarni Połaniec wywalczyli brązowe medale w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach (zdjęcia)

Kuba Grabda i Hubert Ostrowski wywalczyli brązowe medale w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików region C w zapasach w stylu wolnym, które odbyły się 7 października we Włodawie. W zawodach wzięło udział prawie 100 zawodników reprezentujących 17 klubów z 4 województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Oprócz brązowych medalistów w imprezie wzięli udział także inni reprezentanci Miejskiego Klubu Sportowego Czarni Połaniec: Janek Witek, Maciej Mikina, Alan Kalita, Artur Ramos i najmłodszy z połanieckiej ekipy Kamil Pasternak.

Kuba Grabda walczył w kategorii wagowej do 41 kg. W walce finałowej pokonał Miłosza Sochaj i tym samym mógł cieszyć się brązowym medalem.

Najwięcej emocji było w kategorii wagowej do 48 kg, w której to walczyło 3 zapaśników MKS Czarni Połaniec. W walce finałowej o trzecie miejsce spotkali się dwaj zawodnicy połanieckiego klubu Jan Witek i Hubert Ostrowski. Po emocjonującej walce wygrał Hubert i to on cieszył się z brązowego medalu. W kolejnej walce finałowej o trzecie miejsce stanął do walki Alan Kalita i Jakub Borowiak z KS Budowlani Łódź. Niestety zawodnik z Połańca musiał uznać wyższość zawodnika z Łodzi, zajmując piąte miejsce.

Bliski wywalczenia brązowego medalu był także Maciej Mikina (kat. wagowa do 57 kg), który w walce finałowej przegrał z Liutko Heorhii z ZTS Sokół Lublin i ostatecznie zajął 5. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej trzecie miejsce zajęła ekipa z MKS Czarni Połaniec.

W klasyfikacji wojewódzkiej świętokrzyskie uplasowało się na III miejscu, na które złożyły się punkty współzawodnictwa: MKS Czarni Połaniec 12 pkt, Stowarzyszenie Centrum SIR Staszów 4 pkt, ULKS Guliwer Kielce 4 pkt, Industria LKS Znicz Chęciny 2 pkt.

Był to bardzo ważny turniej dla tej grupy wiekowej, ponieważ oprócz indywidualnych medali Huberta i Kuby, młodzi sportowcy powiększyli pulę punktów współzawodnictwa na koncie klubu Czarni Połaniec. Punkty te są ważne, ponieważ m.in. od nich zależy, na którym miejscu w rankingu zostanie sklasyfikowany nasz kluby. Bardzo się cieszę, że ta grupa wiekowa młodzików również dołożyła swoją cegiełkę do ogólnego rachunku punktowego klubu – powiedział trener, Tadeusz Szkwarek.

[useyourdrive dir=”1sFavYBRwHFYawA0_y0HvkB1gQrPDUAjx” mode=”gallery” viewrole=”administrator|editor|author|contributor|subscriber|guest” downloadrole=”all”]