Kuba Grabda i Hubert Ostrowski brązowymi medalistami Międzywojewódzkich Mistrzostw – Region C (zdjęcia)

Reprezentacja MKS Czarni Połaniec. Fot. Archiwum Klubu

W dniu 21 października 2023 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików region C w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięło udział około 100 zawodników reprezentujących 15 zespołów klubach z 4 województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Miejski Klub Sportowy Czarni Połaniec reprezentowało trzech podopiecznych trenera Tadeusza Szkwarka, którymi na tym turnieju opiekował się trener Krzysztof Kwiatkowski. W klasyfikacji drużynowej Połańczanie wywalczyli X miejsce i kolejne ważne 5 pkt współzawodnictwa sportowego.

Najlepsze wyniki wśród zapaśników z Połańca osiągnęli: Kuba Grabda w kategorii wagowej do 41 kg oraz Hubert Ostrowski w kategorii do 48 kg, obaj wywalczyli brązowe medale i tym samym stanęli na najniższym stopniu podium.

Kuba Grabda na podium Fot. Archiwum Klubu
Hubert Ostrowski na podium Fot. Archiwum Klubu

Należy przypomnieć, iż zarówno Kuba Grabda jak i Hubert Ostrowski 7 października br. we Włodawie w zapasach w stylu wolnym również wywalczyli brązowe medale, udowodnili tym samym, że to nie był przypadek i że należą do grona najlepszych zawodników w tej grupie wiekowej w Polsce – poinformował trener Tadeusz Szkwarek.

Poza podium, na miejscach VII uplasował się Jan Witek w kategorii wagowej do 48 kg.

Był to kolejny bardzo ważny turniej dla tej grupy wiekowej, ponieważ oprócz indywidualnych medali Kuby i Huberta, nasi młodzi sportowcy powiększyli pulę punktów współzawodnictwa sportowego klubu Czarnych Połaniec. Punkty te są ważne, ponieważ od nich między innymi zależy, na którym miejscu w rankingu ministerialnym zostanie sklasyfikowany nasz klub, miasto i powiat – dodał Tadeusz Szkwarek.