MKS Czarni Połaniec przywożą cenne drugie zwycięstwo z Nowej Słupi. Trzeci mecz zagrają u siebie (zdjęcia)

W drugim starciu fazy Play-off Świętokrzyskiej I Ligi Mężczyzn doszło do pojedynku pomiędzy zespołami MKS Czarni Połaniec oraz Semav Stones Emeryk Nowa Słupia. W meczu pełnym emocji i wysokiej jakości siatkarskiej ostatecznie zwyciężyli goście z Połańca, odnosząc zwycięstwo 3:1 (25:20; 25:15; 23:25; 25:14).

Pierwszy set rozpoczął się równym widowiskiem, w którym obie drużyny starały się pokazać swoje umiejętności. Ostatecznie to jednak Czarni Połaniec zdobyli przewagę i zwyciężyli 25:20. W drugim secie zespół gości nie zdołał znaleźć skutecznych odpowiedzi na ataki Czarnych, co skutkowało wygraną zespołu z Połańca szybko i gładko 25:15.

Wydawało się, że mecz jest już praktycznie rozstrzygnięty na korzyść gości, jednak gospodarz Semav Stones Emeryk Nowa Słupia nie zamierzał łatwo poddać się rywalom. W trzecim secie doświadczeni zawodnicy złożyli zacięty opór, walcząc o każdy punkt i zwyciężyli seta 25:23.

Czwarty set stał się formalnością dla MKS Czarnych Połaniec. Pewnie kontrolowali przebieg gry i pokonali drużynę Semav Stones Emeryk Nowa Słupia wysoko 25:14. Ostateczny wynik meczu to 3:1 dla Połańczan, których występ można określić jako pewny i zdecydowany.

Nasza drużyna jest coraz bliżej awansu do kolejnego etapu playoff. Po dwóch zwycięstwach w dwóch meczach fazy pucharowej Czarnym brakuje jeszcze jednego sukcesu, by zapewnić sobie awans. Trzeci mecz odbędzie się na własnej hali 9 lutego 2024 roku.

To będzie niewątpliwie kolejna szansa dla Czarnych Połaniec, by potwierdzić dobrą grę oraz zagrać o najwyższe cele i przybliżyć się do finałów. Kibice z niecierpliwością oczekują na kolejny mecz, który zapowiada się równie emocjonująco, jak poprzednie starcie.

MKS Czarni Połaniec udowadniają, że są drużyną, z którą należy się liczyć w Mistrzostwach Świętokrzyskiej I Ligi Mężczyzn. Imponująca gra, determinacja i umiejętności zawodników sprawiają, że trudno przewidzieć, kto stanie na ich drodze. Drużyna Semav Stones Emeryk Nowa Słupia nie jest przeciwnikiem do lekceważenia, ale Czarni Połaniec pokazali, że potrafią pokonać każdego rywala.

9 lutego 2024 roku to będzie kolejna okazja dla kibiców, by zasiąść na trybunach i wspierać naszą drużynę. Miejmy nadzieję, że na własnym terenie MKS Czarni Połaniec odniosą trzecie zwycięstwo i zapewnią sobie awans do kolejnego etapu playoff. Trzymajmy kciuki za naszych siatkarzy i czekajmy z niecierpliwością na trzeci mecz fazy pucharowej. Początek spotkania o godzinie 19:00.

Semav Stones Emeryk SK Nowa Słupia – MKS Czarni Połaniec 1:3 (20:25; 15:25; 25:23; 14:25)