W poniedziałek, 8 kwietnia, około 6 tysięcy drzew znalazło swoje miejsce w sercu natury, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z Enei Połaniec oraz leśników z Nadleśnictwa Staszów. Akcja, która odbyła się na terenie leśnictwa Szczeka w gminie Rytwiany, to kolejna z inicjatyw prośrodowiskowych, realizowana od lat przez pracowników Grupy Enea.
W ramach czwartej edycji projektu “Sadzimy kolejne pokolenie lasu”, energetyczna spółka nie tylko dba o środowisko, ale także wspiera edukację i świadomość ekologiczną społeczeństwa. Wspomniana akcja ma szczególne znaczenie, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia.
– Odnawianie lasu to nie tylko nasz obowiązek, ale również inwestycja w przyszłość. Las nie tylko dostarcza nam ekologicznego surowca odnawialnego, jakim jest drewno, ale również oczyszcza powietrze, chroni glebę i wodę, jest „domem” dla wielu gatunków zwierząt i miejscem rozwoju wielu gatunków roślin, a także stanowi ważne miejsce dla rekreacji i odpoczynku – podkreślił Adam Lubera, Nadleśniczy Nadleśnictwa Staszów.
Leśnicy umożliwiają społeczeństwu korzystanie ze wszystkich tych funkcji lasu, ale w sposób zapewniający jego trwałość, możliwość biologicznego odtwarzania i pomnażania jego zasobów. Enea zachęca wszystkich do indywidualnego sadzenia drzew, propagując ideę zaangażowania społecznego w ochronę środowiska. Poprzez takie inicjatywy firma nie tylko realizuje swoją społeczną odpowiedzialność, ale również inspiruje innych do podjęcia działań na rzecz ochrony przyrody.
– Sadzenie drzew to nie tylko działanie ekologiczne, ale również społeczne. Enea Połaniec od zawsze wykazywała silną więź z lokalnym regionem, pragnąc inwestować w jego przyszłość. Poprzez wolontariat pracowniczy, nie tylko wspieramy naszych sąsiadów, ale również kształtujemy otoczenie na bardziej zielone i przyjazne dla naszego środowiska – powiedział Piotr Andrusiewicz, prezes Enei Połaniec.
W ciągu ostatnich trzech lat, dzięki akcji “Sadzimy kolejne pokolenie lasu”, we współpracy z Nadleśnictwem Staszów, wolontariusze Enei Elektrowni Połaniec posadzili już 26 tysięcy drzew, głównie dębów i buków. To imponujące osiągnięcie, które pokazuje, że wspólnymi siłami możemy zadbać o nasze najbliższe otoczenie i zwrócić uwagę społeczeństwa jak ważnym elementem w przyrodzie są drzewa.
Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi to symboliczna data, która przypomina o tym, że należy zachować równowagę pomiędzy gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi potrzebami obecnych oraz przyszłych pokoleń. Zobowiązanie to od lat realizują spółki z Grupy Enea, wicelidera polskiego rynku w produkcji energii elektrycznej. Spółka jest świadoma swojego oddziaływania na otoczenie, dlatego bierze odpowiedzialność nie tylko za bezpieczeństwo energetyczne kraju, ale i za ochronę środowiska w duchu zrównoważonego rozwoju.
Źródło: Materiał nadesłany/Enea Połaniec
[useyourdrive dir=”1SAMEqdn9vr98aqhyuKy4SnP-VsUztuWa” mode=”gallery” viewrole=”administrator|editor|author|contributor|subscriber|guest” downloadrole=”all”]