Czy wiesz, że…

Szukasz ciekawostek historycznych związanych z Połańcem? Dobrze trafiłeś(aś)! W tym dziale znajdują się informacje historyczne o Połańcu i okolicach, dziejach naszego regionu oraz inne ciekawostki. Na grafikach poniżej będziecie Państwo mogli zobaczyć krótkie notki o ważnych momentach w historii naszego miasta. Co tydzień nasza kolekcja jest powiększana o kolejne ciekawostki. Jeśli chcesz się podzielić wiedzą o naszym mieście lub masz ciekawe wideo / zdjęcia / dokumenty, skontaktuj się z nami.

KalendariumW dniu 13 kwietnia 1507 r. po spaleniu i ograbieniu Połańca przez ordę tatarską król Zygmunt Stary okazał łaskę mieszczanom połanieckim obniżając m.in. podatki, a pogorzelców zwolnił od płacenia na 8 lat, ustanowił targi cotygodniowe w pon. i potwierdził prawa miejskie.

Wyślij materiały

Zapraszamy Państwa do wysyłania nam bezpośrednio na skrzynkę ciekawych artykułów, materiałów, informacji, zdjęć, które chcielibyście zamieścić na naszym portalu. Do wysyłanych przez Państwa materiałów prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych.

Przeciągnij pliki tutaj ...

... lub znajdź dokumenty na swoim urządzeniu
Dodaj pliki
Prześlij folder
Maksymalny rozmiar pliku: 20 MB