Ostatnio dodane
Nadchodzące "Dni Połańca 2025" to najważniejsze coroczne wydarzenie dla mieszkańców, jednoczące pokolenia i celebrujące lokalną historię. Obchody będą obejmować liczne atrakcje kulturalne, sportowe i artystyczne, a także uroczystą Sesję Rady Miejskiej i mszę na Kopcu Kościuszki, nawiązując do historycznego kontekstu Uniwersału Połanieckiego.
Mieszkańcy Połańca i okolic będą mieli okazję połączyć troskę o środowisko z pomocą osobom potrzebującym. W dniach 7-11 kwietnia 2025 roku, przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Połańcu (ul. Kościuszki 37), staną specjalne kontenery, do których będzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dochód z recyklingu elektrośmieci zostanie przeznaczony na działalność Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej „Bez Granic”, wspierającego osoby z niepełnosprawnościami.…
Dzisiaj około godziny 15:30 na prywatnej posesji w miejscowości Zdzieci Nowe, w gminie Połaniec, doszło do groźnego zdarzenia. 75-letnia kobieta, wracając ze sklepu, uległa niefortunnemu wypadkowi podczas otwierania bramy garażowej. Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, Joanna Szczepaniak, kobieta nie zaciągnęła hamulca ręcznego w swoim pojeździe. W efekcie samochód stoczył się i przygniótł ją do bramy garażowej.…
Eugeniusz Młudzik, nauczyciel i społecznik, wniósł znaczący wkład w rozwój Połańca. Jego praca pedagogiczna, działalność patriotyczna (w tym inicjatywa budowy Kopca Kościuszki) oraz zaangażowanie w Ochotniczą Straż Pożarną wywarły trwały wpływ na połaniecką społeczność. Pomimo przedwczesnej śmierci w 1924 roku, jego zasługi są nadal pamiętane i doceniane.
Inspekcja Weterynaryjna informuję, że w dniach 3– 13 kwietnia 2025 r. na terenie województwa świętokrzyskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie lisów zostanie wykonane przy użyciu szczepionki doustnej, zawierającej niezjadliwy szczep wirusa wścieklizny w ampułce, zatopionej w niewielkim pakiecie stanowiącym przynętę. Brązowo-zielony pakiet waży ok. 50 gramów. Pakiety zostaną rozrzucone na pola, łąki i lasy z samolotów oraz wyłożone…
Nadchodzące "Dni Połańca 2025" to najważniejsze coroczne wydarzenie dla mieszkańców, jednoczące pokolenia i celebrujące lokalną historię. Obchody będą obejmować liczne atrakcje kulturalne, sportowe i artystyczne, a także uroczystą Sesję Rady Miejskiej i…
Eugeniusz Młudzik, nauczyciel i społecznik, wniósł znaczący wkład w rozwój Połańca. Jego praca pedagogiczna, działalność patriotyczna (w tym inicjatywa budowy Kopca Kościuszki) oraz zaangażowanie w Ochotniczą Straż Pożarną wywarły trwały wpływ na…
W latach 70. XX wieku budowa elektrowni węglowej w Połańcu zapoczątkowała dynamiczny rozwój miasta, wprowadzając je w erę kontrastów między historycznym dziedzictwem a nowoczesnym przemysłem. Przyszłość elektrowni w Połańcu stoi pod znakiem…
Pobyt Tadeusza Kościuszki w Połańcu w 1794 roku, zwłaszcza ogłoszenie Uniwersału Połanieckiego, odcisnął niezatarte piętno w historii miasta, a liczne pamiątki, w tym owiany legendą fotel, przypominają o jego obecności. Pomimo niejasnych…
W Połańcu podobnie jak w wielu innych miastach Polski, budowa osiedli z wielkiej płyty w latach 70. była kluczowym elementem transformacji urbanistycznej, związanym z rozwojem przemysłu. Osiedla, mimo swoich niedoskonałości, stanowią dziś…
Zaloguj się