Ostatnio dodane
Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu we współpracy z Enea Elektrownią Połaniec zaprasza do udziału w niezwykle interesującym projekcie historycznym pod nazwą "ENEA dla historii". To nie tylko kolejna okazja, by zagłębić się w fascynującą historię naszego miasta i regionu, ale również wspaniała możliwość wspólnego spędzenia czasu z rodziną w duchu patriotycznych wartości. Projekt "ENEA dla historii" składa się z serii wydarzeń,…
Gmina Połaniec staje się coraz ważniejszym punktem na mapie polskiego systemu obronnego. Po ostatnich decyzjach Ministerstwa Obrony Narodowej przyszłość gminy związana z utworzeniem nowej jednostki wojskowej nabiera realnych kształtów.
Już 11 października 2024 roku o godzinie 19:30 na hali sportowej Zespołu Szkół w Połańcu MKS Czarni Połaniec rozpoczną nowy sezon 2024/2025 w ramach świętokrzyskiej I ligi. Rywalem żółto-czarnych w tym spotkaniu będą zawodnicy beniaminka Fair Play Końskie. Kibice z niecierpliwością czekają na pierwsze spotkanie swoich ulubieńców. Po okresie przygotowań Czarni są gotowi, aby zaprezentować swoje umiejętności i walczyć o jak…
Jesienią, gdy widoczność na drogach znacznie się pogarsza, noszenie odblasków przez pieszych staje się niezwykle ważne, ponieważ zwiększa ich widoczność dla kierowców, minimalizując ryzyko wypadków i ratując życie.
Wciel się w bohatera i przeżyj niezapomniane chwile w świecie FOMOR!
Opisując poszukiwania śladów po Kościuszce w Połańcu, autor reportażu odkrywa przed czytelnikiem nieznane dotąd szczegóły z życia codziennego bohatera oraz historię związanych z nim przedmiotów, takich jak krzesło czy korale.
W Połańcu znajduje się Skwer Armii Krajowej, który upamiętnia bohaterstwo żołnierzy podziemia, oddziału "Jędrusie". Poznaj również inne miejsca związane z bohaterami, którzy walczyli o wolną Polskę.
Stefan Czarniecki założył obóz warowny w Połańcu w 1657 roku podczas pościgu za wojskami Jerzego II Rakoczego. Wydarzenie to upamiętnia głaz z tablicą, przypominając o roli Czarnieckiego w obronie Polski i trudnej…
W krajobrazie wielu polskich miejscowości często w bezpośrednim sąsiedztwie kościołów można było dostrzec skromne, a zarazem pełne uroku budynki zwane organistówkami. Te niepozorne domy skrywają w sobie bogatą historię, nierozerwalnie związaną z…
12 września 1683 roku wojska polsko-austriacko-niemieckie pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego odniosły spektakularne zwycięstwo nad armią Imperium Osmańskiego, ratując Wiedeń przed zdobyciem i powstrzymując ekspansję turecką na zachód.
Zaloguj się