2 marca 2025 roku hala sportowa OLIMPIA tętniła sportową energią, goszcząc najlepsze młodzieżowe drużyny futsalowe regionu z rocznika 2012. Finał czwartej edycji Młodzieżowej Ligi Futsalu Świętokrzyskie dostarczył kibicom niezapomnianych wrażeń, a po pasjonujących pojedynkach, pełnych determinacji, woli walki i nieustępliwości, mistrzami zostali zawodnicy MKS Czarni Połaniec!
Wydarzenie otworzył burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Jacek Benedykt Nowak, który serdecznie powitał młodych piłkarzy, trenerów, rodziców oraz zgromadzonych kibiców. W swoim przemówieniu podkreślił, jak ważny jest rozwój sportu wśród młodzieży oraz jak ogromnym wyróżnieniem jest możliwość organizacji tak prestiżowego turnieju w nowoczesnej hali sportowej “Olimpia”w Zrębinie. Z podziękowaniami zwrócił się do trenerów, którzy wspierają rozwój sportowych pasji wśród młodych zawodników oraz do rodziców, których zaangażowanie jest kluczowe dla sukcesów młodych sportowców.
Głos zabrał również trener MKS Czarni Połaniec, Maciej Witek, który podkreślił satysfakcję z rywalizacji na tak wysokim poziomie oraz możliwość rozegrania turnieju w nowoczesnym obiekcie.
– Chciałbym serdecznie podziękować panu burmistrzowi za stworzenie warunków, które umożliwiają nam rywalizację na tak nowoczesnym obiekcie. Cieszy mnie, że doczekaliśmy się momentu, w którym możemy organizować turnieje tej rangi. Jest to jeden z wielu cyklicznych turniejów i mam nadzieję, że nie ostatni. Dziękuję wszystkim trenerom, rodzicom i kibicom za to, że przyjechaliście do nas, że mogliśmy Was gościć i rywalizować na tej wspaniałej hali. Cieszymy się, że finał Młodzieżowej Ligi Futsalu odbywa się właśnie tutaj. Przed nami jeszcze uroczysta ceremonia wręczenia medali i pucharów, która będzie godnym zwieńczeniem tej edycji rozgrywek. Dziękuję wszystkim uczestnikom, życzę dalszych sukcesów i gramy zawsze fair play! – mówił trener Maciej Witek.
Na parkiecie nie brakowało wielkich emocji! Do walki o tytuł stanęły najlepsze zespoły regionu: Czarni Połaniec, KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka, GKS Zio-Max Nowiny, Futsal Jędrzejów oraz LZS Zryw Skroniów. Rywalizacja stała na najwyższym poziomie – zawodnicy zaprezentowali ogromne zaangażowanie, efektowne akcje oraz nieustępliwą walkę do ostatnich sekund. Każdy mecz obfitował w dynamiczne zagrania, spektakularne bramki i pełne emocji momenty, które porwały zgromadzonych kibiców.
Drużyna Czarnych Połaniec zaprezentowała futsal na najwyższym poziomie, łącząc doskonałą technikę z precyzyjnie opracowaną taktyką. Ich finałowe starcie z KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka było prawdziwą ucztą dla oczu – wyrównane, pełne pasji i widowiskowych akcji. Ostatecznie, po emocjonującej rywalizacji, Czarni Połaniec sięgnęli po upragnione mistrzostwo, udowadniając, że są godni tytułu najlepszych.
Warto jednak podkreślić, że każda drużyna w tym turnieju zasługuje na ogromne uznanie. Zespół KF Caffaro Global System Kazimierza Wielka, mimo przegranej w finale, wykazał się nie tylko świetną techniką, ale także niezłomną wolą walki, co zapewniło im zaszczytne drugie miejsce. Futsal Jędrzejów, który zajął trzecie miejsce, pokazał niesamowitą dynamikę i młodzieńczą energię, a ich zaangażowanie na boisku zasłużyło na gromkie brawa. LZS Zryw Skroniów i GKS Zio-Max Nowiny także zaprezentowały się z bardzo dobrej strony – walka do ostatnich minut, silny duch drużyny oraz determinacja w każdym meczu z pewnością zapadną w pamięć kibicom i stanowią świetny fundament dla ich dalszego rozwoju.
Nagrody indywidualne – najlepsi z najlepszych!
Podczas ceremonii zamknięcia turnieju wręczono wyróżnienia dla zawodników, którzy w szczególny sposób wyróżnili się na boisku:
- Najlepszy zawodnik ligi: Wojciech Maćkowski (Czarni Połaniec)
- Najlepszy bramkarz: Alan Maludziński (Futsal Jędrzejów)
- Najlepszy strzelec: Tomasz Sobczyk (KF Caffaro Global System Kazimierza Wielka)
Dodatkowo nagrodzono najlepszych zawodników każdej z drużyn:
- Czarni Połaniec – Krystian Tałaj
- KF Caffaro Global System Kazimierza Wielka – Igor Buczak
- Futsal Jędrzejów – Kacper Lato
- LZS Zryw Skroniów – Wiktoria Pańtak
- GKS Zio-Max Nowiny – Franciszek Trojan
Po zakończeniu rozgrywek nadszedł moment, na który wszyscy czekali – ceremonia wręczenia medali i pucharów. Wyróżnienia wręczyli burmistrz Połańca, Jacek Benedykt Nowak, sekretarz Podokręgu Sandomierz Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Damian Pietrasik oraz wiceprezes MKS Czarni Połaniec, Sławomir Łącz. W swoich wystąpieniach organizatorzy podkreślili, że z roku na rok poziom turnieju rośnie, a Młodzieżowa Liga Futsalu Świętokrzyskie staje się coraz ważniejszym elementem w kształtowaniu młodych talentów, oferując im możliwość rozwoju na wysokim poziomie sportowym.
Turniej to nie tylko walka o tytuł mistrza, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do integracji, wymiany doświadczeń oraz zacieśniania więzi między młodymi piłkarzami, trenerami i kibicami. W atmosferze sportowej rywalizacji, pełnej pasji i zaangażowania, młodzi zawodnicy pokazali, jak ważne są wartości takie jak szacunek, fair play i koleżeństwo. To właśnie te cechy tworzą fundamenty prawdziwego ducha sportu i stanowią serce tej inicjatywy.
Przyszłość futsalu w regionie wygląda obiecująco, a turniej z pewnością będzie kontynuowany w nadchodzących latach, rozwijając sportową społeczność i dając młodym zawodnikom nowe perspektywy.
Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal Informacyjny polaniec.com.pl
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Twój czas spędzony na Portalu jest dla nas najlepszym podziękowaniem za naszą pracę. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.