Służby będą ćwiczyć na Zakładzie Chemicznym w Dobrowie (pow. buski) oraz na terenie zakładu Enea Elektrownia Połaniec (pow. staszowski). Na terenie powiatu staszowskiego w związku ze zwiększonym ruchem pojazdów pożarniczych mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.
Ćwiczenia zostaną przeprowadzone na terenie powiatów buskiego i staszowskiego. Epizody ćwiczebne ulokowane zostaną na terenie zakładów dużego i zwiększonego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej w Dobrowie (pow. buski) oraz Połańcu (pow. staszowski). Na czas ćwiczeń w Staszowie na Placu Targowym powstanie obozowisko strażackie. W związku z dwudniowymi ćwiczeniami należy spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów ratowniczych oraz możliwych utrudnień w ruchu drogowym.
Organizacja manewrów wynika z harmonogramu ćwiczeń Komendy Głównej PSP na rok 2025. W działania zaangażowane będą siły i środki Państwowej Straży Pożarnej z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego oraz Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Zaangażowane będą również lokalne jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatów staszowskiego i buskiego.
Ważnym elementem dwudniowych ćwiczeń będzie także koordynacja i współdziałanie z innymi służbami i instytucjami, w tym: Zakładową Służbą Ratowniczą Zakładu Chemicznego w Dobrowie, Elpoż Centrum Ratownictwa i Ochrony Ppoż., Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, Grupą Ratownictwa Kielce PCK, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu, Policją, Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz przedstawicielami administracji rządowej i samorządowej.
W ćwiczeniach weźmie udział ponad 510 osób oraz około 170 pojazdów.
W związku ze wzmożonym ruchem pojazdów pożarniczych i mogących wystąpić z tego tytułu utrudnień, Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach prosi mieszkańców o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach ćwiczeń. Jednocześnie dziękujemy za wsparcie i współpracę w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.
Źródło: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach
Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: ✉️ redakcja@polaniec.com.pl






