Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na jednym z parkingów na terenie Staszowa. Jak wynika z ustaleń policji, pomiędzy dwoma 20-latkami doszło do konfrontacji, podczas której jeden z nich miał zaatakować drugiego, uderzając go pięścią w twarz.
– Z relacji 20-letniego pokrzywdzonego wynikało, że kiedy przebywał na jednym z parkingów na terenie miasta zaatakowany został przez znanego mu mężczyznę. Agresor uderzył go pięścią w twarz. Pokrzywdzony doznał obrażeń, które zakwalifikowane zostały jako uszkodzenie ciała. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę tego zdarzenia – rówieśnika pokrzywdzonego. 20-latek ze Staszowa wczoraj usłyszał zarzut uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim – przekazała podkom. Joanna Szczepaniak. oficer prasowy stazowskiej policji.
Za spowodowanie obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia trwającym powyżej 7 dni grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
– W tym przypadku kara będzie zaostrzona z uwagi na chuligański charakter zachowania sprawcy. Zostanie ona wymierzona w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę – przekazała podkom. Joanna Szczepaniak. oficer prasowy stazowskiej policji.
Materiał powiązany:
Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: ✉️ redakcja@polaniec.com.pl






