Bardzo dobry start uczniów z Połańca na Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych (zdjęcia)

18 kwietnia w Rytwianach odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych. Na malowniczych trasach obok Pustelni Złotego Lasu rywalizowali uczniowie szkół z całego województwa. Znakomicie spisali się uczniowie reprezentujący szkoły z terenu Gminy Połaniec.

W biegu na 1000 metrów szkół średnich zwyciężył KAROL BĄK, a czwarte miejsce zajął KUBA TAŁAJ.

W biegu na 500 metrów wśród najmłodszych uczestników, czyli uczniów klas 4 szkoły podstawowej drugie miejsce wywalczył – JAKUB WOŹNIAK.

W biegu na 1000 metrów klas 6 i 5 na czwartym miejscu finiszował KAMIL GOMUŁA.

W biegu na 800 metrów dziewcząt klas 7 i 8 piąte miejsce zajęła DANIELA XU.

W klasyfikacji drużynowej szkół średnich 3. miejsce wywalczyli reprezentanci ZS w Połańcu (Kamil Bąk, Kuba Tałaj, Michał Smoleń, Konrad Litwin i Kacper Godzwon).

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych również na 3. miejscu zawody ukończyli uczniowie Szkoły Podstawowej im.T. Kościuszki w Połańcu (Gomuła Kamil, Flisiak Mikołaj, Sawicki Igor, Witek Jan, Maj Alex, Golba Wiktor, Utnik Radosław).

Opiekunami zawodników byli Krzysztof Kazberuk, Rafał Mikoda oraz Sławomir Szydłowski.