21 medali zapaśników MKS Czarni Połaniec podczas Świętokrzyskich Igrzysk Sportowych (zdjęcia)

16 listopada w Kielcach w Hali Legionów odbyły się II Świętokrzyskie Igrzyska Sportowe, które były nie tylko okazją do rywalizacji sportowej, ale także doskonałym momentem do promocji talentów zapaśniczych z regionu. W ramach Igrzysk odbył się turniej Młodziczek i Młodzików w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet, w którym wzięło udział ponad 100 utalentowanych zawodników i zawodniczek. MKS Czarni Połaniec było godnie reprezentowane przez swoich zapaśników, którzy nie zawiedli oczekiwań.

– Celem, jaki przyświecał zawodnikom z Połańca, było przede wszystkim jak najlepsze zaprezentowanie się i zareklamowanie osiągnięć na naszych sportowców na arenie wojewódzkiej. Była to także okazja sprawdzenie przygotowania technicznego zawodników, a dla niektórych możliwość pierwszego wystąpienia na zawodach przed tak liczną publicznością –  przekazał trener połanieckich zapaśników Tadeusz Szkwarek.

W kategorii multi-styl dzieci (w wieku 8-9 i 10-11 lat) młodzi zapaśnicy z Połańca zdobyli imponującą liczbę 12 medali. To niezwykły sukces, świadczący o wysokim poziomie przygotowania technicznego zawodników oraz ich determinacji. Złote medale przypadły w udziale Borysowi Rząsie i Dawidowi Suchorowskiemu. Srebrne medale zdobyli Gabriel Grabowski, Zakharii Vytko, Tobiasz Kudła, Pavlo Husiuk, a brązowe medale przypadły Maksymowi Vytko, Dawidowi Jakubikowi, Przemysławowi Walczykowi, Karolinie Kaczmarczyk, Dmytrowi Luchinowi oraz Fabianowi Kowalskiemu.

Niezwykle udane występy zanotowali również młodzi zapaśnicy i zapaśniczki w kategorii młodzików, zdobywając łącznie 9 medali. Złote medale wywalczyli Jan Witek i Hubert Tomasik, srebrne medale przypadły Zuzannie Kwiecień, Ksaweremu Pytko oraz Wiktorowi Tomasikowi, natomiast brązowe medale zdobyli Nadia Jurkowska, Filip Tomporowski, Eryk Dąbrowa oraz Jakub Rodenko.

Całkowity dorobek 21 medali to imponujący wynik, który nie tylko podkreśla indywidualne sukcesy zawodników, ale także potwierdza siłę zapaśników MKS Czarni Połaniec. Warto również zauważyć, że klub zajął zaszczytne II miejsce w klasyfikacji drużynowej, co jest kolejnym dowodem na wysoki poziom sportowy drużyny.