MKS Czarni Połaniec w 3. kolejce przegrywają z Procarte Sport CK Kielce po dobrym meczu

MKS Czarni Połaniec to drużyna, która od lat cieszy się uznaniem wśród mieszkańców Połańca i okolic. W dniu wczorajszym, 21 listopada rozegrali mecz w ramach 3. kolejki Świętokrzyskiej I Ligi w piłce siatkowej mężczyzn. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy Procarte Sport CK Kielce 3:1.

Mimo porażki, zawodnicy z Połańca nie poddawali się do końca i walczyli o każdy punkt. Warto docenić ich determinację i zaangażowanie, zwłaszcza w trzecim secie, kiedy to przełamali się i odnaleźli swoją grę. Niewiele brakowało do doprowadzenia do tie-breaku. Czwarty set niestety, na przewagi, padł łupem Procarte (27:25), która tym samym wygrała całe spotkanie 3:1 (25:20; 25:19; 23:25; 27:25). Zabrakło kilku piłek, być może 3-4 obrony więcej, kilka zepsutych zagrywek mniej czy kilka kontrataków skończonych. Kwestią dyskusyjną jest również decyzja sędziego w ostatnich piłkach czwartego seta, ale to już historia…

Należy jednak dodać, że drużyna Procarte prezentuje się bardzo dobrze w obecnym sezonie. Odnosząc kolejne 3 zwycięstwo, liderują tabeli gr. 2. A MKS Czarni Połaniec jest jedyną drużyną, która zdołała im urwać seta. Aktualnie nasza drużyna plasuje się na 4 miejscu ligowej tabeli grupy 2.

Procarte Sport CK Kielce – MKS Czarni Połaniec 3:1 (25:20; 25:19; 23:25; 27:25)

Warto podkreślić, że nasza drużyna przeżywa obecnie okres przebudowy. Stopniowe wprowadzanie młodych i nowych zawodników do pierwszego składu to świetny sposób na zdobywanie doświadczenia i adaptowanie się do wyższego poziomu rozgrywek. A kto zna lepiej zawodników młodzieżówki, niż aktualny trener kadry seniorów Marcin Golonka? To czas, w którym trzeba zaufać wizji trenera i wspierać drużynę. Niezależnie od wyników w tym sezonie, warto docenić wysiłek i determinację siatkarzy oraz trenera w budowaniu silnej podstawy dla przyszłości klubu. Wyniki sportowe nie zawsze są natychmiastowe. Debiutanci muszą zdobywać pewność siebie i dostosowywać się do rygorów seniorskiej piłki. Wspieranie ich, zarówno przez sztab szkoleniowy, jak i kibiców, jest niezwykle ważne. Wiara w ich umiejętności i cierpliwość w oczekiwaniu na wyniki przyniosą rezultaty w przyszłości.

Mecz nr 4 sezonu 2023/2024 Połańczanie ponownie zagrają na wyjeździe. Tym razem zmierzą się z drużyną SMS Gump z Ostrowca Świętokrzyskiego. Każdy punkt będzie niezwykle cenny. Mecz odbędzie się 30 listopada 2023 r. o godz. 19:00.