W roku 2024 miasto Połaniec staje w obliczu dwóch wyjątkowych rocznic, które nie tylko odzwierciedlają lokalną historię, lecz także wpisują się w ważne wydarzenia dla całego kraju. Przygotowania do obchodów 230. rocznicy Ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego przez Tadeusza Kościuszkę oraz 760. rocznicy potwierdzenia praw miejskich nabierają tempa, a mieszkańcy oraz przyjezdni goście już teraz mogą się cieszyć z zapowiedzi jubileuszowych uroczystości.
Te wyjątkowe dni nie tylko stanowią okazję do refleksji nad historią miasta, ale także do hołdu dla jego osiągnięć oraz bogatego dziedzictwa kulturowego. Planowane wydarzenia obejmują wiele atrakcji, włączając aspekty historyczne, kulturalne, edukacyjne oraz artystyczne. To także okazja do wspólnej zabawy, radości i świętowania, które podkreślą ducha społeczności Połańca.
Organizatorzy tegorocznych Dni Połańca z radością ogłaszają, że Gwiazdą Koncertu Finałowego, który odbędzie się 11 maja będzie SYLWIA GRZESZCZAK, znana i ceniona wokalistka, kompozytorka, pianistka i autorka tekstów. Jej twórczość charakteryzuje się wyjątkowym stylem i głębokim przekazem, co sprawiło, że stała się ikoną polskiej muzyki. Niektóre z największych przebojów Sylwii Grzeszczak, takie jak “Sen o przyszłości”, “Małe rzeczy”, “Komponując siebie” czy też “Tamta dziewczyna”, przeszły do historii muzyki popularnej w Polsce, zdobywając serca słuchaczy i zajmując czołowe miejsca na listach przebojów. Jej występ podczas Dni Połańca 2024 roku zapowiada niesamowite emocje i niezwykłą atmosferę podczas tych wyjątkowych obchodów.
Na scenie Muszli Koncertowej podczas Dni Połańca 2024 roku nie zabraknie również dwóch wyjątkowych artystów: Libera (Marcina Piotrowskiego) oraz zespołu INOROS.
Liber to polski raper i autor tekstów, były członek hip-hopowej grupy Ascetoholix. Współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in. Sylwia Grzeszczak, Agnieszka Włodarczyk, Mezo, Slums Attack, Gosia Andrzejewicz i Natalia Szroeder.
Zespół INOROS, to wybuchowa mieszanka muzyków, którzy w 2006 roku połączyli swe siły tworząc przy tym grupę folkowo/rockową. Zespół tworzy muzykę rozrywkową zainspirowaną folklorem podhalańskim, ale także muzyką folkową z całego pasma Karpat.
Obok koncertów, planowane są również liczne atrakcje sportowe, artystyczne oraz edukacyjne, które zaspokoją różnorodne gusta i zainteresowania uczestników uroczystości. Szczegółowy scenariusz wydarzenia zostanie opublikowany wkrótce, by wszyscy zainteresowani mogli zaplanować swój udział w tych historycznych obchodach.